Слідство ФСБ продовжило строк попереднього розслідування справи щодо полонених українських моряків

13:33, 15 кві. 2019
 
Слідство ФСБ продовжило строк попереднього розслідування справи щодо полонених українських моряків

Слідство ФСБ продовжило строк попереднього розслідування справи щодо полонених українських моряків на три місяці – до 25-ого серпня. Про це повідомив адвокат Микола Полозов. Він координує роботу захисників у справі. Також російські слідчі подали клопотання про продовження терміну тримання під вартою військовополонених – до 26-ого липня, сказав Полозов. За його словами, судові засідання щодо продовження арешту моряків заплановані на 17 квітня. Тоді мають розглядати клопотання слідства щодо усіх полонених.

Нагадаємо, попередні суди щодо продовження арешту моряків були у січні цього року. 15 та 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт українцям на три місяці – до кінця квітня. Процес тривав у закритому режимі. Цього вимагали слідчі ФСБ. Родичів пустили на початок засідання. Тоді моряки відмовилися свідчити в суді й назвали себе військовополоненими.

Нагадаємо, українські військові катери «Нікополь» та «Бердянськ» і буксир «Яни Капу» російські силовики обстріляли торік 25-го листопада біля Керченської протоки. Судна йшли з Одеси в Маріуполь. Тоді у полон потрапили 24 українські моряки, серед яких наш земляк Богдан Головаш із Кременчука. Українців обвинувачують у незаконному перетині кордону. Усі моряки визнали себе військовополоненими. Звинувачення відкидають.