Суспільне презентує YouTube-канал для дітей

Суспільне презентує YouTube-канал для дітей

28 жов. 2021

28 жовтня, у Міжнародний день анімації, Суспільне мовлення запускає власний YouTube-канал «Бробакс» з дитячими анімаційними серіалами «Тото»«Маленький Бу»«Яся та її робот» і «Портал пригод». Це чотири пізнавально-розважальні проєкти від провідних українських студій-виробників, які стали переможцями мистецьких конкурсів Суспільного у 2021 році.

Перші серії анімаційного серіалу вже доступні на YouTube-каналі «Бробакс».

Різносюжетні історії знайомитимуть дітлахів зі світом навколо, допомагатимуть опановувати перші соціальні навички. На дітей старшого віку чекають захопливі мандрівки у минуле та майбутнє. Нові проєкти поєднуватимуть сучасне яскраве зображення, динамічний сюжет та потужну пізнавальну складову.

«Цифрові платформи на Суспільному мовнику — це місце зустрічі з новими аудиторіями. В першу чергу ми мріяли зустрітися з дітьми та їхніми батьками. Це перший системний підхід Суспільного до виробництва дитячого контенту, і ми пишаємося співпрацею з найкращими анімаційними компаніями України», — розповіла Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформу.

За словами керівниці редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного Вікторії Мурованої, Суспільне розпочинає діалог з новими аудиторіями. Нині в українському інформаційному просторі домінує продукт, вироблений в інших країнах, а діти споживають контент хаотично. Така ситуація є викликом і можливістю водночас.

«Суспільне залучило провідні українські студії, які мають досвід створення продуктів для дітей. Ми зосередили потенціал виробників навколо створення безпечного та якісного контенту, що відповідає місії та цінностям Суспільного. Прикметно, що за результатами мистецьких конкурсів цього року перемогли всі анімаційні проєкти. Наступного року будемо очікувати пропозиції шоу, влогів та інших форматів, що є популярними серед дитячої аудиторії, — додає  Вікторія Мурована. — Ми переконані, що створення контенту повинно бути “дитиноцентричним”, враховувати її інтереси та потреби. “Корисні ласощі” — баланс між пізнавальним і розважальним став одним з наших основних завдань. Аудиторія має звикнути, що на Суспільному є дитячий контент. Важливо зазначити, що створення нових анімаційних  продуктів — це подія для всієї індустрії. Одночасно над проєктами працювало понад 100 фахівців різних дотичних виробничих  напрямів, а також психологи та маркетологи. До створення долучилися й відомі українці, усе найцікавіше — зовсім скоро у соцмережах нового каналу “Бробакс”».

ТОТО

 • Режисер: Олег Маламуж (анімаційний фільм «Викрадена принцеса»).
 • Авторка сценарію: Ірина Маламуж (анімаційний серіал «Хоробрі зайці»).
 • Аудиторія: 2+
 • Синопсис:

Найменші глядачі пізнаватимуть  світ весело разом з песиком Тото і його друзями: хом’ячком, папужкою, кицею і хамелеончиком у лісовому дитячому садочку. Як познайомитися? Як правильно чистити зубки? А як прокидатися з гарним настроєм?  У 9-серійному проєкті безліч кумедних ситуацій, ігор та запальних пісень для дітей, а також цікаві рішення для батьків щодо спільного дозвілля. 

Як розповіла авторка ідеї анімаційного серіалу «Тото» Ірина Маламуж,  історія про песика Тото та його друзів, які пізнають світ, народилася кілька років тому під час навчання на сценарних курсах.

«Наш серіал розроблено відповідно до концепції Суспільного мовлення, з урахуванням вікових особливостей дітей, з використанням навчально-ігрових наративних методик сценаристом-психологом. Тож сподіваємося, що він буде близький і цікавий дітям, бо не лише навчатиме чогось нового, а й розважатиме запальними пісеньками та веселими персонажами, з якими хочеться товаришувати. Ідея народилася кілька років тому, коли я навчалася на сценарних курсах, працювала над сценаріями для ігрового кіно і мріяла про дитячий анімаційний серіал (бо сама є мамою трьох дітей). Я настільки яскраво побачила персонажів, що просто на вулиці прописала їхні образи. І ось завдяки Суспільному з’явився Тото!»

Відомий український режисер Олег Маламуж, один з авторів і продюсерів  проєкту зосереджується на виробничих процесах: «За основу стилістики ми взяли європейську акцентну анімацію з додаванням японської стилістики міміки. Нам було цікаво зробити мікс стилістик, оскільки зараз на міжнародній арені японська стилістика стає все більш популярною. Перша серія серіалу стала тестовою для створення анімаційної біблії для інших серій. Зауважу, що загалом на проєкті працювало понад 40 спеціалістів різних дотичних фахів, і це, безумовно, зміцнює ринок».

МАЛЕНЬКИЙ БУ

 • Режисер: Дмитро Лісенбарт (канал «Марійчин першосвіт», «Крамниця непотрібних речей»)
 • Автор сценарію: Віталій Хало
 • Аудиторія: 3+
 • Синопсис:

Як піклуватися про тваринку? Що таке гігієна? І чому щеплення — це круто? Соля та Славко мають незвичайного друга — монстрика БУ, який поки не знає відповідей на усі ці запитання, але скоро все зміниться! 

Режисер «Маленького Бу» Дмитро Лісенбарт зазначив, що 12-серійний проєкт побудований у форматі дитячого мюзиклу, де у кожній серії діти разом з Бу роблять нові відкриття і весело співають.

«Лейтмотивом концепції анімаційного серіалу “Маленький Бу” є дитяча пісня. Ми маємо досвід робити з піснями для дітей та знаємо, що вони найкраще утримують увагу дитини. Дітям подобаються веселі пісеньки, під які можна танцювати. З нашими яскравими героями танцювати вдвічі цікавіше. Таким чином народилася концепція серіалу, в якому поєднана наративна частина історії з музичним кліпом. Нам вдалося реалізувати дитячий мінімюзикл, у якому діти пізнають світ, співаючи»

Анімаційний серіал буде корисним для розвитку критичного мислення, певних навичок і поведінкових реакцій. 

«У нас цікавий світ, яскраві персонажі, пісні, які стануть хітами. Нам вдалося створити унікальний продукт — український анімаційний мюзикл. Маленький монстрик Бу — це альтер его дитини, його “бешкетна” частинка. Роль Бу у нашому проєкті — провокувати, ставити під сумнів, та все ж залишатися у рамках безпеки. Опонуючи йому, діти самостійно роблять важливі висновки. Тож наш серіал стане корисним для розвитку критичного мислення, певних навичок і поведінкових реакцій. Обираючи ситуації, ми консультувалися з психологинею проєкту Маріанною Новаковською, адже маркер безпеки один з найважливіших для дитячого контенту», — додав сценарист Віталій Хало.

ЯСЯ ТА ЇЇ РОБОТ 

 • Режисерка: Анна Розенгурт (анімаційний серіал «Бутсони»).
 • Автор сценарію: Роман Розенгурт (комедійний серіал «Село на мільйон»).
 • Продюсер: Григорій Шевченко (анімаційний серіал «Небезпечна зона», шоу «МамаХохотала»).
 • Аудиторія: 5+
 • Синопсис:

Десь у майбутньому. Непосидюча бешкетниця Яся мешкає з батьками й папугою у космічному мегаполісі. Вона обожнює пригоди та свій рожевий летючий борд. Життя всієї родини перевертається з ніг на голову, коли у квартирі з’являється няня-робот. Чи впораються вбудовані алгоритми з шаленою енергією дитини? У 8-ми серіях анімаційного проєкту Яся потрапить на міжгалактичний конкурс, захоплюватиме зореліт і, найголовніше, зустріне справжніх друзів.

Команда анімаційного проєкту разом з режисеркою Анною Розенгурт радіє, що за досить короткий термін вдалося створити динамічний дитячий серіал.

«Батьки добре знайомі із ситуацією, коли бракує і нервів, і досвіду, і знань, щоб дати раду дитині. Чого вартують твої три вищі освіти, якщо дитина не хоче їсти кашу і вимагає морозива?! Коли раптово закрили школи й садочки, парки й розважальні центри, складних ситуацій побільшало. Хотілося б уміти перетворюватися на розважливого робота, який все завжди вміє та залишається спокійним у будь-яких ситуаціях. Однак ніякі алгоритми не зможуть передбачити те, що може влаштувати звичайна дитина. З огляду на терміни для виготовлення анімації, команда використала перекладку — спрощену 2D анімацію. Радіємо, що за рекордно короткий термін з невеликим бюджетом нам вдалося створити яскравий продукт».

ПОРТАЛ ПРИГОД

 • Режисерка: Ліза Тарасова (анімаційний серіал «Книга-мандрівка. Україна»).
 • Продюсерка: Ірина Тараненко (анімаційний серіал «Книга-мандрівка. Україна»).
 • Авторка сценарію: Марина Островська (анімаційний серіал «Книга-мандрівка. Україна»).
 • Аудиторія: 7+
 • Синопсис:

Анімаційні мандри в часі та просторі розпочинаються! У Раї Горностай було все: крута нора біля Чорнобиля, розкішне хутро і навіть трохи суперсили. Все, окрім друга… Та якось вона знайомиться з трьома двоногими — Лесиком, Іванкою й Максом. Рятуючись від ворога Раї — підступного Браконьєроса, компанія відкриває секретний портал пригод, який переносить їх у різні епохи. Сезон складатиметься з 8-ми епізодів, у яких друзі дізнаються таємниці минулого, познайомляться з великими правителями й правительками і навіть впливатимуть на хід історії. 

За словами креативної продюсерки Ірини Тараненко, кожна серія «Порталу пригод» — це окрема епоха, в якій герої, звичайні підлітки, мають прожити до відкриття цього порталу. 

«За цим дуже цікаво спостерігати, бо крок вліво — і ти буквально вже вляпався в історію. Ми в агенції GREEN PENGUIN завжди були прихильниками едьютейтменту (освітньо-розважального) формату. В нашій країні з цим біда. На попередньому проєкті «Книга-мандрівка» нашу команду захопила доля горностаїв — пухнастих тваринок, які змушені розплачуватися життям за красу свого хутра. Так і з’явилася Рая Горностай. І, звісно, ми намагалися коректно переосмислити топонім Чорнобиля — місця трагічного і таємничого водночас, яке притягує і не дає забути про людські помилки».

Перші серії дитячих анімаційних серіалів уже доступні на YouTube-каналі «Бробакс» за посиланням.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіоРадіо ПроміньРадіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.