Соцпослуги для ветеранів та переселенців — тема токшоу «Як справи?»

Соцпослуги для ветеранів та переселенців — тема токшоу «Як справи?»

29 кві. 2024

29 квітня о 21:00 на всіх місцевих телеканалах Суспільного (Суспільне Полтава, Суспільне Тернопіль, Суспільне Крим тощо) та Суспільне Новини у восьмому випуску токшоу «Як справи?» — про успішні кейси й виклики, які виникають у громадах з наданням соціальних послуг для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: Традиції всієї України — у спецпроєкті Суспільного «Великодні писанки»

«Громади мають різні спроможності й підготовленість щодо надання базових соціальних послуг, проте підтримка і допомога мають бути ефективними і вчасними. Наскільки держава розуміє потреби ветеранів і ВПО? Традиційно — відповіді шукатимемо у студії токшоу “Як справи?”», — коментує шеф-редакторка токшоу «Як справи?» Ольга Кутишенко.

Проаналізуємо, чого потребують ветерани та родини військовослужбовців, поговоримо про ветеранську політику в державі й пакет соціальних послуг для сімей військовополонених. Обговоримо, чого потребують внутрішньо переміщені особи, щоб краще інтегруватися, з якими проблемами стикаються найбільше. 

Спікери восьмого випуску токшоу:

  • Сергій Куций, ветеран Збройних сил України, член громадської організації «Коло честі», адвокат;
  • Уляна Сурмай, керівниця громадської організації «Офіс підтримки родин військових», представниця Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими;  
  • Олег Луців, керівник соціального напрямку адвокації благодійного фонду «Право на захист».

«Якими мають бути соціальні послуги в Україні, чому їх потрібно змінювати вже зараз і чого не вистачає у ветеранській  політиці? Індивідуальний підхід, можливість інтегруватися у нові громади ВПО: чи надається така підтримка — говоритимемо в ефірі», — каже ведуча токшоу «Як справи?» Світлана Стеценко.

Дистанційно до дискусії у студії приєднаються:

  • Павло Казарін, військовослужбовець ЗСУ, журналіст і публіцист;
  • Ігор Костріков, заступник директора департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя Міністерства ветеранів;
  • Юлія Крохмаль, завідувачка сектору соціального захисту внутрішньо переміщених осіб Дніпровської громади, Дніпропетровщина. 

Нагадаємо, у березні на Суспільному стартувало токшоу «Як справи?» — про виклики та досвід громад України під час повномасштабної війни. Попередні випуски «Як справи?» можна подивитись на ютуб-каналі Першого. Всього заплановано 12 випусків токшоу. 

Токшоу «Як справи?» — продовження роботи команди Суспільного у громадах України. Торік у п’яти містах п’яти регіонів, де тривали пошуки гіперлокальних кореспондентів у 2023 році, — на Рівненщині, Одещині, Черкащині, Полтавщині та Дніпропетровщині — Суспільне записало випуски телевізійного токшоу «Голос Громад»

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.