«Голос громад» у Полтаві: експерти обговорять найгостріші проблеми регіону

«Голос громад» у Полтаві: експерти обговорять найгостріші проблеми регіону

18 лис. 2020

У Полтаві відбудуться дискусійні зустрічі громадських експертів у рамках проєкту «Голос громад». 

«Голос громад» — це спільний проєкт UA: Суспільне мовлення й DW Akademie, провідної німецької організації з медіарозвитку. Метою проєкту є визначення сфер суспільного життя  регіону, які потребують додаткової уваги Полтавської філії Суспільного мовника. До дискусій запрошені активісти різних громадських організацій регіону. За їх участю організатори мають за ціль сформувати перелік головних викликів, що постануть перед регіоном в найближчому майбутньому.  

«Суспільний мовник — це той майданчик, де можна зібратися і обговорити важливі для суспільства питання. Ми не залежимо від політиків чи бізнесу, працюємо в інтересах наших громадян. Проєкт «Голос громад» — це можливість для громадських активістів привернути увагу до проблем, з якими вони стикаються, а також дізнатися думку експертів з інших сфер. Наша візія — зробити Україну командою. Зараз ми пропонуємо цій команді об’єднатися на платформі Суспільного мовника», — зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

«Для Академії Дойче Велле надзвичайно важливо, щоб український суспільний мовник розвивався і працював на користь своєї аудиторії не тільки на загальнонаціональному, але й на регіональному рівні. Тому ми радо підтримуємо цю ініціативу НСТУ, спрямовану на краще розуміння потреб глядачів та слухачів у кожному окремому регіоні. Я переконана, що подібний прямий діалог піде на користь всій країні, а технології дозволяють нам спілкуватися навіть попри обмеження цього непростого часу», — розповіла місцева координаторка проєкту DW Akademie Ірина Логвиненко.

Учасники обговорень будуть визначати найгостріші проблеми території у таких напрямках, як інфраструктурний розвиток, економіка, навколишнє середовище, охорона здоров’я, безпека тощо. 

Під час зустрічі буде визначено матрицю проблем регіону та деталізовано 2 найактуальніших виклики. Результати проєкту оформлять в каталог, що даватиме журналістам Суспільного мовника всебічне розуміння процесів, які відбуваються в регіоні, а самим спільнотам — можливість консолідувати свої зусилля для вирішення нагальних питань та стратегічного розвитку.

Продюсерка UA: ПОЛТАВА Ольга Журавльова переконана, що проєкт «Голос громад» допоможе поглибити й розширити діалог між журналістами та громадським сектором.

«Ми намагаємося зібрати представників усіх верств та найрізноманітніших професій, аби покрити весь спектр життя регіону й дізнатися про ключові проблеми з перших вуст», — говорить Ольга Журавльова.

Через обмеження, спричинені світовою пандемією коронавірусу, проєкт пройде в онлайн-форматі — на платформі Zoom. Відбудуться три  Zoom-конференції.

Пілотними регіонами проєкту «Голос громад» обрано п`ять областей України. Окрім Полтави у Zoom-конференціях для визначення найпроблемніших питань регіону зустрінуться представники громадськості Запоріжжя, Миколаєва, Сум та Сєвєродонецька. 

Проєкт "Підтримка суспільного мовника України" реалізується за підтримки ЄС та Міністерства закордонних справ Німеччини.