#Інсайд та «Четверта влада» — на Суспільному стартують журналістські розслідування зі Львова та Рівного

#Інсайд та «Четверта влада» — на Суспільному стартують журналістські розслідування зі Львова та Рівного

20 тра. 2021

Цього тижня глядачі UA: ПОЛТАВА і всіх регіональних філій Суспільного побачать прем’єри проєктів журналістських розслідувань — #Інсайд та «Четверта влада»: #Інсайд у суботу, 22 травня, о 19:45 (на UA: ЗАКАРПАТТЯ — о 20:15), а проєкт «Четверта влада» — у неділю, 23 травня, о 19:45 (на UA: ЗАКАРПАТТЯ — о 20:15). Це ще два проєкти-переможці всеукраїнського відкритого конкурсу «Створюй із Суспільним. Розслідування»

Читайте також: Резонансні справи в регіонах — на Суспільному стартують проєкти локальних розслідувань

Мета #Інсайду — не лише показати громадськості та правоохоронцям факти зловживань у регіоні, а й заохотити мешканців відстоювати власні права та права громад. Прем’єрна програма проєкту — про те, як перед приєднанням до Львівської ОТГ у навколишніх містах і селах роздавали земельні ділянки. Як зауважила авторка #Інсайду, це — 300 гектарів, ціна яких щонайменше 600 мільйонів гривень. Загалом команда проєкту підготує 8 випусків про локальні проблеми Львівщини. 

«Наші історії — це локальні проблеми простих людей, які стикаються з корупцією, соціальною несправедливістю у різних сферах життя. Звісно, ми показуватимемо і чиновників, і посадовців, які відповідають за конкретні питання, розказуватимемо про їхню роботу і стиль життя, — розповіла авторка проєкту, журналістка-розслідувачка Мар’яна Сич. — Співпраця з UA: ЛЬВІВ — це новий досвід для всіх нас. На жаль, в Україні, зокрема й на Львівщині, дуже мало місцевих телерадіокомпаній, які мають власні проєкти журналістських розслідувань. Відтак у нас є можливість не просто суттєво розширити свою аудиторію, а й показати, що цікаві, якісні матеріали можна випускати й у регіонах»

«#Інсайд — це наш перший  розслідувальний проєкт і  перший досвід роботи з колегами з-поза компанії. Приємно, що Львів — у переліку тих шести регіонів, де  працюватимуть незалежні розслідувачі. А підтримка з боку Суспільного — це гарантія, що на виході глядачі отримають не просто цікаві, а високих професійних стандартів програми»,  — розповіла продюсерка Львівської філії Суспільного Ірина Сандуляк.

У першому випуску проєкту «Четверта влада» йтиметься про особливості лікування інсультів у рівненських лікарнях. Заплановано підготувати 8 розслідувань про проблеми і зловживання у сфері медицини, освіти, бюджетів, про випадки корупції та порушення прав людини. Серію розслідувань для суспільного мовника готує команда Рівненської агенції журналістських розслідувань «Четверта влада»

Читайте також: 5 проєктів Суспільного у шорт-листі премії «Честь професії»

«Ми з’ясували, що заклади часто порушують вимоги Національної служби здоров’я і зобов’язують пацієнтів платити за діагностику й лікування, хоча воно має бути безоплатним. Для чого ми це досліджуємо і знімаємо сюжет? Бо маємо надію, що якщо суспільно важливу проблему виявити, показати і підсвітити з різних боків — знайдуться і шляхи її виправлення. У цьому випадку сподіваємося, що лікування пацієнтів з інсультом на Рівненщині врешті-решт ставатиме безоплатним не лише на папері, а й у реальності, — каже керівниця проєктів «Четвертої влади» Антоніна Торбіч. — Для нас розслідування — це не самоціль, а інструмент, за допомогою якого можна впливати на зміни у суспільстві. Тож ми вирішили взяти участь у проєкті Суспільного, бо спільними зусиллями легше досягати цих змін».

«Це суспільно важливий проєкт, який допоможе людям дізнатися правду про зловживання влади, адміністрацій медичних чи освітніх закладів, і ця правда допомагатиме громадянам відстоювати їхні права, адекватно оцінювати діяльність місцевих чиновників та політиків», — зазначив продюсер UA: РІВНЕ Михайло Чубай.

 

Як раніше зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, підтримка Суспільним мовником незалежних локальних розслідувань дає можливість зробити голос якісної регіональної журналістики більш потужним та впливовим.

З юридичною експертизою проєктів команді Суспільного допомагає Інститут розвитку регіональної преси. Редакційний супервайзинг проєктів здійснюють журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар. Зокрема, Інна Білецька переконана, що регіональні розслідування — це спосіб допомогти жителям областей не помилятися, обираючи владу, і не платити за те, за що уже заплатили з бюджету.

Загалом, у травні телеглядачі Суспільного побачать прем’єри шести телевізійних журналістських розслідувань. Три з них — «Під прицілом», «Лакмус» та «Червона лінія» — стартували у минулі тижні.

Нагадаємо, конкурс проєктів журналістських розслідувань для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного був оголошений вперше минулого року в грудні. У лютому стали відомі назви шести проєктів-переможців. Ще п’ять ідей команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку.

«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці з Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення.

UA: РІВНЕ разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення.