Марина Пахуща та Наталія Карпенко — гіперлокальні спецкори Суспільного на Полтавщині

Марина Пахуща та Наталія Карпенко — гіперлокальні спецкори Суспільного на Полтавщині

7 лют. 2024

До команди Суспільне Полтава доєдналися дві кореспондентки, які працюватимуть у громадах області. Марина Пахуща розповідатиме про Щербанівську громаду, Наталія Карпенко — про Кременчуцьку. Їх обирали з-поміж учасників навчання журналістики в межах проєкту розбудови гіперлокальної мережі Суспільного, аналізуючи досвід і те, як вони проявили себе під час виконання завдань курсу. Ми розпитали журналісток, чому вони вирішили стати спецкорами у своїх громадах, і попросили поділитися враженнями від початку роботи на Суспільне Полтава.

Читайте також: П’ять кореспондентів Суспільного працюватимуть у громадах Полтавщини та Дніпропетровщини

«Я представляю Щербанівську громаду. До її складу входять 15 населених пунктів. Ця громада — одна з найбільших в Україні. Її площа майже 100 км2. Тут є і проблеми, й перспективи розвитку, — розповідає Марина Пахуща. — Стати спецкором хотіла давно, на мою думку, саме у громадах, про які так рідко згадується, багато важливих людських історій та нерозв’язаних проблем».

Марина Пахуща вже мала досвід роботи на телебаченні: працювала кореспонденткою редакції новин на полтавському каналі, де знімала сюжети, включалася в прямі ефіри.

«Відразу можу сказати, що для мене багато нового саме у моїх теперішніх обов’язках, — говорить журналістка. — Раніше за відеозйомку відповідав оператор, відтепер — я. Дещо складно монтувати, але я впевнена, що набуті знання та навички обов’язково “відіграють потрібну роль”, і вже через короткий проміжок часу я буду робити це більш якісно».

Читайте також: Суспільне оголосило мистецькі конкурси на проєкт розслідувань та документальний серіал

«Я представляю Кременчуцьку громаду. Це — регіон з різноманітними подіями: і позитивними, і негативними, як-от ракетні атаки, які дуже часто здійснюються на нашу громаду, — говорить інша гіперлокальна кореспондентка Суспільне Полтава, Наталія Карпенко. — Коли реєструвалася на проєкт, на якому за результатами навчання мали обрати гіперлокального кореспондента, то й подумати не могла, що ним стану саме я. Звісно, дуже хотілося стати частиною Суспільного, але насамперед я реєструвалася задля навчання, яке було дуже змістовним та цікавим».

Наталія Карпенко навчається на четвертому курсі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за спеціальністю «Журналістика».

«Перші враження від співпраці із Суспільним, звісно, позитивні — зі мною працюють добрі та відкриті люди, які допоможуть і підкажуть, якщо чогось не знатиму, чи не розумітиму. Є і труднощі, бо в мене майже немає досвіду, і деякі речі я можу просто не знати», — ділиться враженнями Наталія Карпенко.

Повідомити новину Суспільне Полтава можна у такий спосіб:

Нагадаємо, Суспільне Мовлення розбудовує мережу кореспондентів, які працюватимуть на рівні територіальних громад. Торік місцеві команди Суспільного відвідали 32 громади Рівненщини, Одещини, Черкащини, Полтавщини та Дніпропетровщини, щоб запросити тамтешніх жителів на безкоштовне навчання універсальної журналістики та обрати, хто стане голосом своєї громади на Суспільному.  

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

У Полтавській області — це телеканал Суспільне Полтава та Українське Радіо Полтава. 

Дивитись Суспільне Полтава та слухати Українське Радіо Полтава онлайн можна на сайті філії. 

Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах:  

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.